Elektronika z marketu, czy Aliexpress?

19 listopada 2019 0 Comments

Co jest najważniejsze podczas wyboru asortymentu z branży elektroniki użytkowej? Oczywiście jakość! Pragniemy, aby zakupiony sprzęt służył w sposób bezawaryjny przez długie lata. Ważna jest również cena! Konsumenci są gotowi zapłacić za wysoką jakość produktów. Co w takim razie jest ważniejsze?

 

Nie ma złotego środka. Albo kupujemy tanio albo dobrej jakości. Nie ma w tym żadnej filozofii. Tak było, jest i będzie. Klient musi się zdecydować czy stawia na wysoką jakość produktu, bezawaryjność, gwarancję a jednocześnie ponosi wysoką cenę, czy wybiera słabej jakości towary bez gwarancji jakości – za niższą cenę. Dla pierwszej grupy klientów odpowiednie będą zakupy w marketach elektroniki użytkowej. Dla klientów, dla których najważniejsza jest cena – proponuje się skorzystanie z oferty chińskich platform, takich jak Aliexpress.

 

Popularne marki zajmujące się sprzedażą elektroniki użytkowej to głównie: Media Markt, Media Expert, Neonet, RTV Euro AGD, Ole Ole, Vobis, Avans, Elcetro, eMag, Neo24. To liderzy na rynku nowoczesnych technologii, mający w swoim asortymencie tysiące produktów światowych klasy marek charakteryzujących się najwyższą jakością. Wszystkie produkty są oparte o najnowsze trendy. Klienci mogą korzystać z dogodnych form płatności, dostawy, serwisu, a czasem nawet utylizacji starego sprzętu. Za co klienci jeszcze lubią zakupy w tych sklepach? Za możliwość przedłużenia gwarancji w atrakcyjnych warunkach, możliwość rozłożenia płatności na raty, szybką dostawę i możliwość zwrotu.

 

Zakupy w najbardziej popularnym chińskim serwisie Aliexpress, na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjne. Bogata oferta oraz niskie ceny przyciągają klientów. Niestety za niską ceną, stoi niska jakość produktów. Pojawia się także problem zwrotu i gwarancji. Ważny jest również czas dostawy, który przy zamówieniach na chińskiej platformie, dochodzi nawet do kilku tygodni, nie mniej niż dwóch. To rozsądne rozwiązanie dla osób, które potrzebują zakupić sprzęt, od którego nie będą wiele wymagać.